Przejdź do treści

Psychoterapia dla młodzieży Lublin

Oferujemy pomoc – psychoterapeuta dla młodzieży Lublin

Poszukujesz psychoterapeuty dla młodzieży w Lublinie? Jesteś w dobrym miejscu!

W lubelskiej Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina prowadzimy indywidualną psychoterapię dla dzieci i młodzieży. Terapia rozpoczyna się od konsultacji w celu ustalenia problemu, z którym zmaga się nastolatek. Następnie przedstawiamy możliwości, w jaki sposób możemy pomóc. Kolejne wizyty opierają się na dialogach, uczenia umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz relaksacji oddechu w celu zredukowania poziomu stresu. W zależności od rodzaju problemów natury psychicznej doświadczony psychoterapeuta dobiera odpowiednie metody i techniki terapeutyczne. Twoje dziecko ma problem? 

Zapraszamy do kontaktu!

Psychoterapia dla młodzieży polega na indywidualnych, stałych spotkaniach o charakterze diagnostycznym z psychoterapeutą w gabinecie terapeutycznym. Celem pierwszej lub kilku pierwszych sesji psychoterapii jest precyzyjne rozpoznanie trudności z którymi zmierza się pacjent, zapoznanie się z wydarzeniami z przeszłości, które mogły mieć wpływ na obecne stany psychiczne, emocjonalne, relacje i jakość jego życia. Kolejne spotkania w zależności od celu terapii mogą mieć charakter krótko lub długoterminowy. Psychoterapia koncentruje się na pracy w obszarach mechanizmów związanych z trudnościami, a nie jedynie zredukowaniu objawów. Psychoterapeuta młodzieży specjalizuje się w pomocy w różnego rodzaju problemach, takich jak:

  • problemy rodzinne,
  • problemy szkolne,
  • uzależnienia, np. uzależnienia od gier,
  • przemoc szkolna i znęcanie się (bycie ofiarą przemocy),
  • problemy zdrowotne,

Pomaga również zrozumieć siebie, swoje emocje (tj. smutek, stres, złość, zmartwienia, niskie poczucie własnej wartości, żałoba), a także mechanizmy różnych zachowań. Doświadczony psychoterapeuta młodzieży pomaga dzieciom i nastolatkom w takich jednostkach chorobowych, jak: ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, lęki, depresja, zaburzenia odżywiania, samookaleczenia, traumatyczne przeżycia, uzależnienia, anoreksja, bulimia i wiele innych.

Poszukujesz psychoterapeuty dla młodzieży w Lublinie? Jesteś w dobrym miejscu! W lubelskiej Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina prowadzimy indywidualną psychoterapię dla dzieci i młodzieży. Terapia rozpoczyna się od konsultacji w celu ustalenia problemu, z którym zmaga się nastolatek. Następnie przedstawiamy możliwości, w jaki sposób możemy pomóc. Kolejne wizyty opierają się na dialogach, uczenia umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz relaksacji oddechu w celu zredukowania poziomu stresu. W zależności od rodzaju problemów natury psychicznej doświadczony psychoterapeuta dobiera odpowiednie metody i techniki terapeutyczne. Twoje dziecko ma problem? Zapraszamy do kontaktu!

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com