Leczenie – terapia uzależnień od narkotyków Lublin

Oferujemy pomoc

Szukasz miejsca, w którym prowadzone jest leczenie uzależnienia od narkotyków w Lublinie?

Sprawdź poradnię psychoterapeutyczną Jednostka i Rodzina! Prowadzimy terapię uzależnień, której głównym celem jest pomoc pacjentom, którzy zmagają się z uzależnieniem od narkotyków. Proces prowadzi do zminimalizowania niekorzystnych skutków nałogu u pacjenta. Umożliwia mu również powrót do normalnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Terapia uzależnień, którą prowadzimy w naszym ośrodku, opiera się na różnego rodzaju oddziaływaniach psychoterapeutycznych. Pomagamy zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym zerwać z tym wyniszczającym nałogiem. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do kontaktu!

Narkotyki to nielegalne substancje psychoaktywne, które działają na ośrodkowy układ nerwowy. Inaczej nazywane są środkami odurzającymi, czy też używkami. Zarówno ich posiadanie, wytwarzanie, jak i sprzedaż są przestępstwem i zgodnie z Ustawą z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (zgodnie z kwalifikacją czynu) podlegają karze w niej określonej. Narkotyki mają ogromny wpływ na centralny układ nerwowy człowieka i powodują zmiany psychiczne (ich stopień zależy od zastosowanego środka) np. euforię, iluzje, omamy, zaburzenia pamięci oraz fizyczne – drgawki, pobudzenie, przyspieszone tętno, wzrost ciśnienia krwi i wiele innych. Najczęściej po narkotyki sięgają osoby z różnego rodzaju problemami natury emocjonalnej, w celu zapomnienia o nich, doznania przyjemności, zmiany świadomości, albo przeżycia ekstremalnych doznań.

Narkotyki najczęściej dzielone są na miękkie np. marihuana i twarde, które są groźne dla zdrowia, a nawet życia. Długotrwale przyjmowane mogą doprowadzić do uzależnienia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W jaki sposób leczyć uzależnienie od narkotyków? Najlepszą metodą jest terapia, która może być krótko, średnio lub długoterminowa. Terapia uzależnień od narkotyków dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta, w zależności od stopnia zaawansowania. Może odbywać się w szpitalu (leczenie krótkoterminowe) lub w konkretnym ośrodku (leczenie długoterminowe). Leczenie rozpoczynane jest od detoksu organizmu, a następnie przeprowadzana jest terapia indywidualna lub w grupie. Uczy ona życia bez sięgania po narkotyki.

LECZENIE UZALEŻNIEŃ / TERAPIA / OD NARKOTYKÓW / LUBLIN / BRONOWICE / POMOC / PORADNIA

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com