Leczenie depresji – poradnia Jednostka i Rodzina Lublin Bronowice

Oferujemy pomoc

Szukasz miejsca, w którym oferuje się leczenie depresji Lublin? Zapraszamy do gabinetu Jednostka i Rodzina! Oferujemy pomoc pacjentom cierpiącym na depresję w formie psychoterapii. Ta metoda leczenia opiera się głównie na cyklicznych spotkaniach (indywidualnych lub grupowych) pacjenta z przeszkolonym terapeutą. Pomaga w zwalczeniu nieustannego uczucia przytłoczenia, smutku, bezsilności, braku chęci do życia, zaburzeń samopoczucia, problemów z koncentracją i pamięcią.

Ponadto pomaga zwalczyć problem nieustannego zamartwiania się, nadmiernego napięcia nerwowego, czy też ataków paniki. Profesjonalne sesje terapeutyczne uczą poznawania siebie na nowo, dostrzegania powtarzających się destrukcyjnych schematów zachowań, a także zamiany ich na pozytywne. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą leczenia depresji Lublin.

Masz pytania związane z ofertą? Zadzwoń!

Zapraszamy do kontaktu!

Skuteczne leczenie depresji w Lublinie, dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Depresja to stan chorobowy (zaburzenie psychiczne z grupy chorób afektywnych), który dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. Do głównych objawów zaliczyć można długotrwałe złe samopoczucie, wycofanie z życia społecznego, apatię, zniechęcenie, brak energii życiowej, smutek, zaniedbywanie codziennych obowiązków, a w ciężkich przypadkach nawet myśli samobójcze.

Depresja według Światowej Organizacji Zdrowia to czwarte najpoważniejsze schorzenie na świecie. Przeprowadzone badania wykazały, że około 10% populacji cierpi na depresję, 25% epizodów tej jednostki chorobowej trwa krócej niż jeden miesiąc, a 50% ustępuje przed upływem trzech miesięcy.

To, co należy mieć na uwadze to przede wszystkim możliwość nawrotów tej choroby. Przyczyną depresji mogą być: traumatyczne wydarzenia (śmierć bliskiej osoby, ciężka choroba, rozpad związku), długotrwały stres, niektóre leki np. przyjmowane przez pacjentów chorych na Parkinsona, zmiany hormonalne u kobiet (związane np. z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, w ciąży, po porodzie), uzależnienie od narkotyków lub alkoholu, niektóre jednostki chorobowe, np. niedoczynność tarczycy. Leczenie depresji opiera się głównie na podawaniu leków i psychoterapii, a także ruchu (np. muzykoterapii, aromatoterapii).

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com