Przejdź do treści

Leczenie uzależnień od telefonu i komputera

Oferujemy pomoc

Szukasz poradni psychoterapeutycznej, w której przeprowadzane jest leczenie uzależnień od telefonu i komputera?

Sprawdź koniecznie gabinet Jednostka i Rodzina! Zajmujemy się prowadzeniem terapii uzależnień, dzięki której pomagamy setkom pacjentów, którzy zmagają się z różnymi rodzajami uzależnień, w tym od komputera i telefonu oraz innych urządzeń mobilnych. Celem terapii jest zminimalizowanie lub wyeliminowanie niekorzystnych skutków nałogu pacjenta oraz umożliwienie mu powrotu do społeczeństwa. W naszym ośrodku prowadzimy psychoterapię dla osób młodych i dorosłych. Problem dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby? Pomożemy Ci. Zadzwoń!

Zapraszamy do kontaktu!

W dzisiejszych czasach żadna młoda osoba nie wyobraża sobie życia bez komputera, czy telefonu. Są to urządzenia, które służą do rozrywki np. oglądania filmów, kontaktów z rówieśnikami, nauki, a także rozwijania pasji i zainteresowań. Należy mieć jednak na uwadze to, że nadmierne i niekontrolowane przez rodziców użytkowanie może prowadzić do uzależnienia. Uzależnienie od telefonu i komputera stanowi zagrożenie cywilizacyjne i dotyka zarówno dzieci, osoby młode, jak i dorosłych. Ma to przede wszystkim związek z dostępem do Internetu, seriali, filmów, social mediów, czy gier komputerowych. Najbardziej na uzależnienie podatne są osoby, które nie mają zbyt wielu obowiązków i zainteresowań w życiu realnym, ale również te, które przeżywają jakiś kryzys, np. żałobę.

Z uzależnieniem mamy do czynienia wówczas, gdy dana osoba kompulsywnie korzysta z komputera lub telefonu, a także czuje silną potrzebę powtarzania tej czynności. Wówczas osoba uzależniona traci kontrolę nie tylko nad swoim czasem, ale również całym życiem. Zaniedbuje poszczególne obowiązki zarówno zawodowe, jak i domowe oraz relacje z bliskimi. Przestaje realizować dawne pasje, spotykać się ze znajomym, a nawet dbać o siebie. Mogą pojawiać się również obsesyjne myśli związane z uzależnieniem, fantazje i sny. W uzależnieniu od komputera i telefonu może pomóc psychoterapia. Pierwszym etapem terapii jest uświadomienie pacjentowi tego, że jest uzależniony, co stanowi dla niego realne zagrożenie. Następnie za pomocą terapii indywidualnej lub grupowej uczy się on właściwego korzystania z tych urządzeń.

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com