Przejdź do treści

Leczenie uzależnień od alkoholu

Oferujemy pomoc

Szukasz poradni psychoterapeutycznej, w której przeprowadzane jest leczenie uzależnień od alkoholu?

Szukasz profesjonalnego miejsca, w którym prowadzone jest leczenie uzależnień od alkoholu w Lublinie? Zapraszamy do lubelskiej poradni psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina! Zatrudniamy profesjonalną i doświadczoną kadrę składającą się z psychologów i psychoterapeutów, którzy prowadzą skuteczną terapię osób uzależnionych od alkoholu. Pomagają również w innych uzależnieniach, problemach natury emocjonalnej, kryzysach życiowych, depresji, nerwicy i wielu innych. Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do kontaktu!

Uzależnienie od alkoholu to zaburzenie psychiczne i choroba, która objawia się okresowym spożywaniem alkoholu w celu doznania jego działania psychicznego, mimo negatywnych konsekwencji. Osoby uzależnione od alkoholu często przejawiają niektóre lub wszystkie z poniższych zachowań:

  • picie większej ilości alkoholu niż zamierzone,
    kontynuowanie picia mimo problemów spowodowanych piciem,
    podejmowanie usilnych starań, by ograniczyć lub zaprzestać picia, ale bezskutecznie,
  • odczuwanie objawów odstawienia alkoholu, kiedy się go nie pije (takich jak drżenie, pocenie się lub uczucie niepokoju),
    zaniedbywanie pracy, obowiązków społecznych lub rodzinnych na rzecz picia,
  • kontynuowanie picia, mimo że powoduje ono problemy fizyczne lub psychiczne. Zauważyłeś któreś z tych zachowań u siebie, bliskiej osoby lub kogoś znajomego? Szukasz

Istnieje wiele sposobów leczenia uzależnienia od alkoholu, ale nie wszystkie z nich są skuteczne. Niektóre osoby mogą próbować rzucić picie na własną rękę, ale często kończy się to niepowodzeniem. Najskuteczniejszym sposobem leczenia uzależnienia od alkoholu jest kompleksowy program leczenia, który obejmuje detoksykację, poradnictwo i wsparcie psychologiczne. Detoksykacja jest pierwszym krokiem w leczeniu i trwa zazwyczaj kilka dni. W tym czasie pacjenci są ściśle monitorowani przez personel medyczny, aby zapewnić im bezpieczeństwo i komfort. Kolejną ważną częścią leczenia jest poradnictwo, które może pomóc pacjentom zrozumieć swoje uzależnienie i nauczyć się radzić sobie z wyzwalaczami i głodem. Niezwykle istotne w leczeniu uzależnień od alkoholu Lublin jest wsparcie grupy dla osób w trakcie leczenia podczas terapii grupowej.

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com