Leczenie lęków lublin

Oferujemy pomoc

Szukasz gabinetu psychoterapii zajmującego się leczeniem lęków w Lublinie?

Zapraszamy do gabinetu Jednostka i rodzina, w którym skutecznie pomagamy pacjentom z zaburzeniami lękowymi o różnym podłożu poprzez psychoterapię. W trakcie jej trwania pacjent uczy się zauważać wzorce myślenia i zachowania, które wywołują w nim lęki. Po ich rozpoznaniu może w sposób świadomy i celowy dokonać zmiany na takie, które zredukują lęki i nauczą go radzenia sobie z nimi. Oferujemy regularne spotkania (indywidualne lub grupowe) z wykwalifikowanym i doświadczonym psychoterapeutą, podczas których pacjent uczy się siebie na nowo, zauważa powtarzające się schematy zachowań, które znacznie utrudniają podejmowanie decyzji, zmiany i codzienne funkcjonowanie. Psychoterapia zdecydowanie pomoże Ci wrócić do równowagi i zapobiegnie powrotom lęków. Zapraszamy do umówienia się na wizytę. Masz pytania? Zadzwoń!

Zapraszamy do kontaktu!

Strach jest naturalną reakcją na trudne i stresujące wydarzenia. Pełni on istotną funkcję, gdyż ochrania zdrowie, a nawet życie w momencie jego zagrożenia. Strach może zamienić się również w lęk, który bardzo często jest szkodliwy dla zdrowia. Jest to nastrój, który charakteryzuje się silnie odczuwanym, wręcz dominującym odczuciem zagrożenia pochodzącego z nieznanego i irracjonalnego źródła.

Wkrótce może dojść do niebezpiecznych zaburzeń lękowych, które są rodzajem zaburzeń depresyjnych, występujących bardzo często bez powodu. Związane są one z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Mogą przejawiać się w fobii, lękach społecznych, natręctwach i innych niepokojących zachowaniach i odczuciach. Zaburzenia lękowe przejawiają się również w objawach fizycznych, np. nadmiernym poceniu się, kołataniu serca, dusznościach, dolegliwościach bólowych w klatce piersiowej i brzuchu, zawrotach głowy, napięciach mięśniowych, drżeniu itp.

Osoba cierpiąca na zaburzenia lękowe bardzo często staje się rozdrażniona, nadpobudliwa, nieufna, apatyczna, wycofana,a ponadto cierpi na bezsenność, co wiąże się z chronicznym zmęczeniem. Chorobie mogą towarzyszyć również myśli samobójcze. W takiej sytuacji niezwłocznie należy udać się do lekarza.

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com