Leczenie uzależnień behawioralnych

Oferujemy pomoc

Szukasz poradni psychoterapeutycznej, w której przeprowadzane jest leczenie uzależnień?

Szukasz poradni psychologicznej zajmującej się leczeniem uzależnień behawioralnych Lublin? Jesteś w doskonałym miejscu! Poradnia Psychoterapeutyczna Jednostka i Rodzina to placówka psychologiczna, w której wyspecjalizowani i doświadczeni psychologowie i terapeuci prowadzą terapię, która ma na celu pomóc pacjentom, którzy zmagają się z wieloma uzależnieniami, w tym uzależnieniami behawioralnymi. Ma ona zredukować szkodliwe skutki nałogu pacjenta, a także umożliwić mu powrót do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty leczenie uzależnień behawioralnych Lublin? Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do kontaktu!

Uzależnienia behawioralne inaczej nazywane uzależnieniami procesualnymi to rodzaj uzależnień od niezdrowego wzorca zachowań, do którego powtarzania dana osoba czuje się zobowiązana i zmuszona. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów uzależnień behawioralnych, do najczęstszych należą: uzależnienie od hazardu, uzależnienie od zakupów, uzależnienie od jedzenia i uzależnienie od seksu. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia do leczenia uzależnień behawioralnych, istnieją pewne ogólne zasady, które można zastosować do wszystkich rodzajów terapii uzależnień behawioralnych. Zazwyczaj leczenie polega na połączeniu psychoterapii, leków i grup samopomocy.

Psychoterapia może pomóc osobie uzależnionej zrozumieć przyczyny leżące u podstaw uzależnienia i wypracować zdrowe mechanizmy radzenia sobie z koniecznością powtarzania danego destrukcyjnego zachowania. W ramach terapii bardzo cenne są grupy wsparcia, które pomagają wyjść z uzależnienia behawioralnego. Mogą być także doskonałym sposobem na znalezienie nowych przyjaciół i wsparcia społecznego.

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com