Przejdź do treści

Pomoc osobom z zaburzeniami emocjonalnymi Lublin

Oferujemy pomoc osobom z zaburzeniami emocjonalnymi

Szukasz psychoterapeuty oferującej pomoc osobom z zaburzeniami emocjonalnymi?

W Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina zajmujemy się leczeniem zaburzeń emocjonalnych dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie konsultacji możesz liczyć na pomoc najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Zapraszamy do kontaktu!

Zaburzenia emocjonalne to nieprawidłowe reakcje emocjonalne na różnego rodzaju wydarzenia, sytuacje i bodźce zewnętrzne. Zaburzenia emocjonalne mogą opierać się na wahaniach nastroju, zakłóceniu myślenia oraz działania. U dzieci mogą przybrać postać zaburzeń nerwicowych, objawiających się nieadekwatnymi reakcjami do danej sytuacji, np. chorobliwą reakcją oraz nadmiernym lękiem w sytuacjach stresujących. Na zaburzenia emocjonalne zarówno u dzieci, jak i dorosłych może mieć wpływ traumatyczne wydarzenie lub uraz psychiczny, z którym nie uporali się. Dziecko może bać się np. ciemności, psów, obcych ludzi i dostrzegać w nich zagrożenie. Lęki i wzmożony stres mogą doprowadzać do braku apetytu u dziecka, nerwowych tików, jąkania się, utraty apetytu lub przejadania się przede wszystkim słodyczami i niezdrowymi przekąskami (zajadania trudnych emocji, zagłuszania lęków i chwilowego przywracania dobrego samopoczucia). Dzieci, które cierpią na zaburzenia emocjonalne, mogą też moczyć się w nocy, co potęguje w nich poczucie wstydu i lęki. Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim starszych dzieci. Do zaburzeń emocjonalnych zaliczyć można zaburzenia behawioralne, takie jak np. depresja, bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się, nałogi oraz inne destrukcyjne jednostki chorobowe.

Zaburzenia emocjonalne obejmują wszelkie odstępstwa od normy, biorąc pod uwagę takie elementy, jak:

  • nastrój (nadmierne i długofalowe jego obniżanie, chwiejność nastroju lub jego obniżenie),
  • życiowy napęd (pobudzenie, brak motywacji, apatia, nadmierne pocenie się, obojętność),
  • poziom lęku (podwyższony lub zniesiony),
  • ekspresja (zbyt duża gwałtowność, nieokazywanie emocji).

Pomoc osobom z zaburzeniami emocjonalnymi

Zaburzenia emocjonalne leczy się za pomocą profesjonalnej psychoterapii. Szukasz psychoterapeuty oferującej pomoc osobom z zaburzeniami emocjonalnymi? W Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina zajmujemy się leczeniem zaburzeń emocjonalnych dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie konsultacji możesz liczyć na pomoc najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com