Leczenie uzależnień od hazardu

Oferujemy pomoc

Szukasz poradni psychoterapeutycznej, w której przeprowadzane jest leczenie uzależnień od hazardu?

Szukasz miejsca, w którym oferowane jest skuteczne leczenie uzależnień od hazardu Lublin? Zapraszamy do Jednostka i Rodzina! To profesjonalna poradnia psychoterapeutyczna, która świadczy skuteczną pomoc w leczeniu różnego rodzaju uzależnień, w tym od hazardu. Głównym celem terapii jest pomoc pacjentom, którzy borykają się z uzależnieniami. Proces ma prowadzić do zminimalizowania niekorzystnych skutków nałogu pacjenta, a także dać mu możliwość powrotu do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie. Opiera się ona na wielu różnych oddziaływaniach psychoterapeutycznych. Z psychoterapii mogą skorzystać zarówno osoby młode, jak i starsi. Zapraszamy do kontaktu i zapisów.

Zapraszamy do kontaktu!

Uzależnienie od hazardu to poważny problem, który może mieć katastrofalne skutki (może prowadzić do całkowitego bankructwa, utraty pozycji w pracy, rozpadu małżeństwa i wielu innych przykrych zdarzeń i konsekwencji). Uzależniony bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego, iż jego zachowanie jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz destrukcyjne. Istnieje wiele różnych rodzajów hazardu, ale wszystkie polegają na ryzykowaniu czegoś wartościowego w celu wzbogacenia się (czynność ta w dużej mierze pozostaje poza kontrolą hazardzisty).

Hazard jest uzależniający, ponieważ aktywuje mózgowy układ nagrody w taki sam sposób, jak narkotyki i alkohol. Najczęstszym rodzajem uzależnienia od hazardu jest ludomania, czyli kompulsywne uprawianie hazardu. Osoby z tym zaburzeniem nie potrafią oprzeć się chęci uprawiania hazardu, nawet jeśli wiedzą, że powoduje to problemy finansowe, prawne lub osobiste. Problem dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby?

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com