Przejdź do treści

Psychoterapia dla dzieci Lublin

Oferujemy pomoc – psychoterapia dla dzieci Lublin

Poszukujesz psychoterapeuty dla dzieci w Lublinie? Jesteś w doskonałym miejscu!

W lubelskiej Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina prowadzimy indywidualną psychoterapię dla dzieci z różnymi problemami. Terapia dzieci rozpoczyna się od wstępnych konsultacji z rodzicami, w celu ustalenia problemu, z którym zmaga się dziecko i wydarzeń, które mogą mieć na to wpływ. Następnie przedstawiamy możliwości pomocy. Następnie prowadzone są dialogi z dzieckiem oraz przedstawiane techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami, relaksacji oddechu, redukcji stresu itd. Ze względu na rodzaj problemów natury psychicznej doświadczony psychoterapeuta dobiera odpowiednie metody i techniki terapeutyczne. W Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina pomagamy dzieciom w takich problemach jak: ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia lękowe, uzależnienia, depresja, zaburzenia odżywiania, samookaleczenia, traumatyczne przeżycia, anoreksja, bulimia i wiele więcej.

Zapraszamy do kontaktu!

Psychoterapia dla dzieci opiera się na indywidualnych systematycznych spotkaniach dziecka z psychoterapeutą. Długość terapii zależy od konkretnych problemów, z którymi zmaga się pacjent oraz od określenia celu terapii. W zdecydowanej większości przypadków terapia dzieci odbywa się raz w tygodniu przez kilka miesięcy i może trwać od 3 miesięcy wzwyż. Pierwsze spotkania psychoterapeutyczne z rodzicami mają na celu precyzyjne rozpoznanie wszelkich trudności, z którymi zmierza się dziecko, a także na trudnych wydarzeniach z przeszłości, które mogły mieć na to wpływ. Kolejne spotkania mają na celu dokładne poznanie dziecka – jego funkcjonowania w domu, szkole, z rówieśnikami, czy w kontakcie z dorosłymi. Psychoterapeuta zbiera informacje odnośnie rozwoju dziecka, a także szczegółowo poznaje zwyczaje rodziny, wszelkie stosowane metody wychowawcze i zasady, które obowiązują w domu. Terapia w zależność od konkretnego przypadku może mieć charakter krótko lub długoterminowy. Koncentruje się na pracy w obszarach mechanizmów związanych z trudnościami, a nie jedynie zredukowaniu objawów. Terapia może zostać wydłużona, jeśli psychoterapeuta uzna, że warto spojrzeć z punktu medycznego na zgłaszane przez rodziców problemy. Wówczas może okazać się niezwykle przydatna pomoc innych specjalistów, tj. psychiatry, czy pediatry. Psychoterapeuta pomaga dzieciom w: problemach w rodzinie (np. alkoholizm, przemoc domowa), problemach szkolnych (związanych z nauką), uzależnieniach (uzależnienie od gier), problemach zdrowotnych, problemach zdrowotnych itd. Doświadczony psychoterapeuta pomaga zrozumieć siebie, swoje własne emocje np. smutek, stres czy złość, a także mechanizmy codziennego funkcjonowania.

Poszukujesz psychoterapeuty dla dzieci w Lublinie? Jesteś w doskonałym miejscu! W lubelskiej Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina prowadzimy indywidualną psychoterapię dla dzieci z różnymi problemami. Terapia dzieci rozpoczyna się od wstępnych konsultacji z rodzicami, w celu ustalenia problemu, z którym zmaga się dziecko i wydarzeń, które mogą mieć na to wpływ. Następnie przedstawiamy możliwości pomocy. Następnie prowadzone są dialogi z dzieckiem oraz przedstawiane techniki radzenia sobie z trudnymi emocjami, relaksacji oddechu, redukcji stresu itd. Ze względu na rodzaj problemów natury psychicznej doświadczony psychoterapeuta dobiera odpowiednie metody i techniki terapeutyczne. W Poradni Psychoterapeutycznej Jednostka i Rodzina pomagamy dzieciom w takich problemach jak: ADHD, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia lękowe, uzależnienia, depresja, zaburzenia odżywiania, samookaleczenia, traumatyczne przeżycia, anoreksja, bulimia i wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu!

Nasz adres

Lublin,  ul. Lotnicza 3 lok. 3
tel.: 501 767 054 lub 516 776 147
email: poczta@jednostkairodzina.pl
          amlynarczyk83@gmail.com